Kalendarium ogrodnika-Wiosna!

Kalendarium ogrodnika-Wiosna!

Niezależność od przewodów elektrycznych

Czekając na cieplejszą aurę zadbajmy o skwery i zagajniki obsadzone trawami. Przycinanie traw ozdobnych z gatunku niezimnozielonych, jak ostnice lub trawy pampasowe, wykonuje się po zimie, by wzmocnić i ochronić naszą trawę przed silnym rozkrzewianiem się. Należy je przyciąć nim zaczną wyrastać młode pędy, bo podczas zabiegu można je łatwo uszkodzić. Najlepszym narzędziem do tego typu operacji są nożyce akumulatorowe do cięcia model GS 7.2 marki AL-KO. Ze względu na swoje małe rozmiary są one poręczne i precyzyjne dla osób ceniących sobie dokładne cięcie oraz schludny wygląd ogrodu.

Pilarka na miarę Twojego ogrodu

Kolejną ważną ogrodową operacją jest przycięcie drzew i krzewów. To niezbędne przedsięwzięcie, dzięki któremu zapewnimy sobie w ogrodzie zdrowe rośliny, bujne kwitnienie i dostatnie plony. Idealnym urządzeniem do tej pracy będzie pilarka elektryczna marki AL-KO, model EKS 2000/35. Jest to najlepsze narzędzie ogrodnicze, które we właściwy sposób nada się do ogrodowego przycinania drzew oraz starych krzewów.

Najlepszy czas na użycie wertykulatora

Zaplanujmy również wertykulację i aerację przydomowego trawnika. Wertykulacja ziemi to nic innego jak usuniecie martwych i zeschniętych źdźbeł trawy, w których mogą wytworzyć się nieprzyjazne grzyby i pleśnie, natomiast aeracja to inaczej nakłuwanie gleby, by ziemia mogła wchłonąć nadmiar wód opadowych. Doskonałą maszyną do przeprowadzenia tych zabiegów jest wertykulator i aerator w jednym, czyli model Combi 38E Comfort marki AL-KO. To idealne urządzenie, które doskonale sprawdzi się w rękach zarówno zawodowego ogrodnika, jak i początkującego amatora.

Gdy już przygotowałeś swój ogród do nowych nasadzeń, zaplanuj je tak, by był on pełny życia i kolorów przez cały rok.

Produkty powiązane