Jakie prace ogrodnicze wykonujemy w maju.

Jakie prace ogrodnicze wykonujemy w maju.

Koszenie i pielęgnacja

Trawniki są w aktywnej fazie wzrostu i choć mogłoby Cię kusić, aby skosić je wcześniej, wstrzymaj się do maja. Dlaczego? Nieco wyższa trawa ma o wiele większe znaczenie, niż wyłącznie dekorowanie działki. Gdy pozwalasz jej wzrosnąć, zapobiegasz nadmiernemu odparowywaniu wody z gleby, a co za tym idzie – zapewniasz sobie piękniejszy trawnik później oraz wspierasz środowisko. Zatrzymana w gruncie wilgoć nie tylko sprawi, że ziemia będzie bardziej nawodniona, ale także wpłynie na wygląd roślin oraz sprawi, że trawa będzie miękka i wyraziście zielona. Jeśli zajmujesz się sporymi terenami zielonymi, dobrym pomysłem będzie zakup traktorka ogrodowego. Przy mniejszych ogrodach doskonale sprawdzą się kosiarki, na przyklad model Stiga Collector 48 S H.

Aby ogród cieszył Cię jak najdłużej, zadbaj o wertykulację i aerację, czyli oczyszczenie warstwy gleby i odpowiednie napowietrzenie jej. Zabiegi te, które przeprowadzisz z pomocą wertykulatora z funkcją aeratora, sprawią, że wszelkie składniki odżywcze i minerały będą się lepiej wchłaniać i odżywiać rośliny. Wertykulację najlepiej przeprowadzić po pierwszym koszeniu. Wzrost roślin warto wspomóc odpowiednimi nawozami, które zapewnią im także odporność na choroby i opóźnią starzenie. Wertykulator Solo by AL-KO Combi 38 E Comfort, który ma możliwość wyboru jednej z aż trzech funkcji, czyli wertykulacja trawnika, aeracja i zbieranie do kosza. Tym samym urządzenie to posiada wiele możliwości.

Wertykulator / aerator

Udekoruj ogród

Do pielęgnacji roślin ozdobnych przydadzą Ci się nożyce i sekatory. By zadbać o trudno dostępne miejsca wokół drzew czy przy rabatkach, wyposaż się w precyzyjne urządzenie nożyce do cięcia trawy GS 7,2 Li marki AL-KO. Możemy je wykorzystać do przycinania delikatnych krzewów i trawy. Ze względu na swoje małe rozmiary będą niezawodne, jeśli cenisz sobie schludny wygląd ogrodu i dokładne koszenie.

Nożyce akumulatorowe

Ogród warzywno-owocowy

Sadząc warzywa i owoce w ogrodzie, pamiętaj, że pierwsze tygodnie maja mogą być mroźne. W tym czasie możesz posiać warzywa korzeniowe, np. rzodkiew marchew i pietruszkę. Gdy zimno ustąpi, śmiało siej strączki (groch, fasolę) oraz dynię, kabaczki i cukinie. Pomidory i ogórki podrosły w przygotowanych pojemniczkach? Teraz jest dobry czas, aby trafiły do gruntu.

O rośliny jadalne zadbasz z pomocą motyczki podwójnej, model LN-2K, firmy Wolf Garten, a wspomożenie ich wzrostu i zdrowia dedykowanymi nawozami lub kompostem z przydomowego kompostownika, będzie świetnym pomysłem.

Motyka ogrodowa

Produkty powiązane