Filtry

Nasiona traw

Trawniki są nieodzownym elementem miast, osiedli czy przydomowych działek. W zależności od gatunku trawy spełniać może ona różne zadania. Zdrowy, gęsty i odpowiednio przycięty trawnik zdaje się być płótnem na którym tworzy się ogrodowy pejzaż. Tak samo jak twarda dobrze zakorzeniona trawa sprawnie zazieleni teren wokół nowego odcinku drogi lub świeżo wyplantowanej działki. Trawnik utrzymuje zwartość gleby przy jednoczesnej regulacji wilgoci. W naszym sklepie dotrawy.pl znajdziesz szeroki wybór różnych gatunków nasion traw.

Zielona podstawa każdego ogrodu

Dla ludzi poszukujących odpowiedniej trawy do swych działek lub chcących dopełnić kolorystykę ogrodu barwną zielenią, proponujemy mieszanki traw Diana oraz Atol Exlusive. Te delikatne a zarazem łatwe w utrzymaniu trawy, pozwolą wypełnić ziemię gęstą i miękką trawą- idealną w rodzinnych ogrodach działkowych, czy też na zielonych terenach wokół osiedli. Mimo swej delikatności pozwala ona na sportową aktywność tworząc zarazem miejsce zabaw dla dzieci lub rekreacji na niedzielnym pikniku. Niskie ceny utrzymania natomiast sprawią że te rodzaje traw nie będą uciążliwe dla właścicieli przydomowych ogrodów, jak i posiadaczy ogródków działkowych.

Trawa do zadań specjalnych

Sklep dotrawy.pl oferuje również mieszanki traw o wiele twardsze i wytrzymalsze oraz spełniające inne wymagania, niż estetyczny wygląd. W zależności od miejsca w jakim trawa ma rosnąć, nasz sklep oferuje mieszanki traw Herkules oraz Autostrada. Herkules to mieszanka gotowa na ciężkie warunki - jest odporna na wysychanie oraz mechaniczne uszkodzenia spowodowane np. jazdą samochodem. Nie jest jej straszna także pochyła powierzchnia na której rośnie bujnie i gęsto. Mieszanka Autostrada natomiast sprawdzi się doskonale na poboczach dróg, autostrad i innych miejsc o wysokiej aktywności motoryzacyjnej. Została stworzona z myślą o zazielenianiu poboczy, które ze względu na położenie nie są atrakcyjnym miejscem dla innego rodzaju roślin. Dla osób chcących się poczuć jak na murawie, mieszanka nasion Stadion pomoże w spełnianiu marzeń o piłkarskich emocjach pod stopami.