Filtry

Agregat prądotwórczy– stałe źródło zasilania.

Planując zakup agregatu prądotwórczego, musimy kierować się przede wszystkim jakie będzie docelowe przeznaczenie naszego urządzenia. Czy potrzebne nam jest niewielkiej mocy agregat do podłączenia drobnych elektronarzędzi podczas prac w ogrodzie lub w warsztacie, czy też o dużej mocy zapewniający stałą dostawę prądu do gospodarstwa podczas braku zasilania spowodowanego przez czynniki atmosferyczne, bądź awarię sieci elektrycznej. Kierując się tymi kryteriami wybieramy agregat o różnej mocy dostosowanej do naszych potrzeb. Ważnym czynnikiem, na który również należy zwrócić szczególną uwagę to czy urządzenie zostało wyposażone w zabezpieczenie przed nagłą zmianą napięcia w sieci, ponieważ jego brak może skutkować uszkodzeniem delikatnej elektroniki.

Kilka słów o działaniu.

Agregat prądotwórczy to nic innego jak mała, przydomowa elektrownia. Podobnie jak nasze samochody do prawidłowej pracy potrzebuje paliwa, które spalając zamienia w energię elektryczną. Wybierając urządzenie tego typu musimy zdecydować czy chcemy wykorzystywać go do pracy ciągłej, czy przez krótki czas jako alternatywa dla prądu sieciowego. Na rynku mamy obecnie do wyboru agregaty wyprodukowane w sposób najlepiej wykorzystujący kombinację silnika i alternatora dostosowane do naszych różnorodnych potrzeb.

Ekologia.

Mimo iż agregaty prądotwórcze do prawidłowego działania wykorzystują olej napędowy są to urządzenia o bardzo małej emisyjności spalin. Proponowane w naszym sklepie generatory firmy AL-KO cechuje również niskim poziomem hałasu. Możemy więc bez obaw o niszczenie naszego środowiska naturalnego korzystać z urządzeń tego typu.