Myjka ciśnieniowa - czym jest i jak działa.
Myjki ciśnieniowe to urządzenia, po które sięgamy coraz częściej, w obejściu naszego domu, w warsztacie czy gospodarstwie. Dziś już trudno spotkać osoby myjące swoje samochody tradycyjną gąbką, detergentem z butelki i spłukujące samochód wężem ogrodowym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii myjka stała się urządzeniem wszechstronnym i znalazła swoje zastosowanie nie tylko przy myciu pojazdów, ale także elewacji narzędzi i maszyn, czyszczeniu powierzchni utwardzonych (np. ogrodzeń, tarasów) i w wielu, wielu innych pracach.
Jest to urządzenie, którego praca polega na gromadzeniu wody w specjalnym zbiorniku z którego przedostaje się do pompy (kompozytowej, aluminiowej bądź mosiężnej) gdzie zostaje skompresowana i następnie uwalniana pod bardzo wysokim ciśnieniem. Do prawidłowego działania myjki ciśnieniowej potrzebujemy wyłącznie zasilania i dostępu do wody. Dziś już możemy spotkać się z urządzeniami które niekoniecznie muszą być podłączone do wodociągu, ale mogą pobierać wodę ze sztucznych zbiorników dzięki temu, że zostały wyposażone w funkcję samo zasysania wody np. z oczek wodnych czy beczek na deszczówkę. W takiej sytuacji musimy jednak pamiętać o zamontowaniu odpowiedniego filtra zatrzymującego wszelkie zanieczyszczenia, aby nie przedostały się do pompy i jej nie uszkodziły bądź nawet zniszczyły. Pracując myjką ciśnieniową, wykorzystujemy zimną wodę. Gorąca woda jest niewskazana, ponieważ w połączeniu z dość silnym detergentem mogłaby uszkodzić urządzenie. Nie dotyczy to urządzeń, które posiadają specjalny moduł grzewczy i same podgrzewają wodę do określonej temperatury.
Praca myjką ciśnieniową - "czysta" przyjemność.
Przed zakupem myjki warto zastanowić się, do jakich prac chcemy ją wykorzystać i z jaką częstotliwością będziemy nią pracować. Ze względu na rodzaj wykonywanych prac mamy do dyspozycji dodatkowe akcesoria, które znacznie ułatwią nam posługiwanie się myjką.
Zaliczamy do nich różnego rodzaju:
- lance, np. lanca rotacyjna dodatkowo zwiększa moc i ciśnienie wydobywającej się wody, a co za tym idzie domywa bardzo trudne do usunięcia zabrudzenia.
- szczotki, np. specjalnie skonstruowana szczotka obrotowa do czyszczenia kostki tarasowej, oraz
- gąbki, przeznaczone do delikatniejszych prac.
Myjki w zależności od mocy i zastosowania dzielimy na:
- niskociśnieniowe - wykorzystywane do przydomowych prac amatorskich takich jak mycie pojazdów, mebli ogrodowych czy narzędzi ogrodniczych,
- wysokociśnieniowe - profesjonalne do zadań specjalnych, wykorzystywane w przemyśle, do długiego czasu pracy pod bardzo wysokim ciśnieniem.
Wielozadaniowe urządzenie, jakim jest solidna i wydajna myjka ciśnieniowa firmy AL-KO lub STIGA to niezbędne urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym i pozwoli cieszyć się porządkiem i czystością wokół naszego domu.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.